U subotu 31.ožujka 2012. godine članovi tamburaške skupine KUD-a Lipa sudjelovali su obilježavanju četrdeset godina književnog stvaralaštva i rada profesora i književnika Đure Vidmarovića.

U rodnim Piljenicama pored književnog stvaralašta autor je već tradicionalno obilježio rođendan. Da atmosfera bude domaćinska pobrinile su članice Udruge žena Mlinarice. O protokolu se brinula predsjednica Matice hrvatske ogranka Lipovljani Melita Lenička.

O književnom stvaralaštvu Đure Vidmarovića govorili su Dragutin Pasarić i Aleksa Pavlešin. Članovi tamburaške skupine KUD-a Lipa izveli su pjesmu “Vodo, vodo oko starog mlina”. Tekst je napisala Melita Lenička, uglazbio i tamburaše uvježbao profesor glazbe Franjo Rodić.

Đuro Vidmarović u Piljenicama 01
Đuro Vidmarovic u Piljenicama 2