U nedjelju 20. siječnja 2013. godine u Piljenicama je održano treće Čijalo u zajedničkoj organizaciji Udruge žena Mlinarice iz Piljenica i Kuturno umjetničkog društva Lipa iz Lipovljana.

Čijalu su pored domaćina sudjelovale članice udruge žena iz Janja Lipe, Stare i Nove Subocke. Cijeli program pratili su članovi tamburaške skupine uz sviranje i pjevanje prigodnih pjesama. Cjelokupan program osmislila je i vodila profesorica hrvatskog jezika Melita Lenička.

Članice KUD-a Lipa u prekrasnim slavonskim nošnjama u pratnji tamburaške skupine izveli su Pjesme i plesove Brodskog posavlja pod budnim okom koreografa Tihomira Krmeka i profesora glazbe Franje Rodića.

Nakon kulturno umjetničkog programa sve prisutne žene prihvatile su se čijanja perja nakon čega je slijedila večera i druženje do kasno u noć uz pratnju tamburaške skupine KUD-a Lipa Lipovljani.