U subotu 22. siječnja 2011. godine u Društvenom domu u Lipovljanima održana je redovna Skupština Matice slovačke Lipovljani. Skupštini su nazočili gotovo svi članovi Matice slovačke Lipovljani uz uzvanike.

Skupštini je nazočio dožupan SMŽ gospodin Andrija Rudić, načelnik Općine Lipovljani gospodin dipl.ecc. Mario Ribar, predsjednik Matice hrvatske Kutina gospodin Dragutin Pasarić, predsjednik hrvatsko slovačkog prijateljstva Zlatko Heršak, zatim predstavnici lipovljanskih udruga.

Na redovnoj godišnjoj Skupštini donešene su važne odluke između ostalih, odluka da gospodin Josip Krajči umjesto dosadašnjeg predsjednika Branka Vincenta do kraja mandata vrši funkciju predsjednika. Naravno rad Skupštine svojim nastupom popratili su članovi Mješovitog pjevačkog zbora Lira i Kulturno umjetničkog društva Lipa Lipovljani.

Zahvaljujući prekrasnoj suradnji ova dva društva sa Maticom slovačkom Lipovljani, kulturno umjetnički amaterizam Matice Slovačke Lipovljani je na zavidnom nivou.

U neobaveznom dijelu sudionike Skupštine zabavljali su članovi tamburaške skupine KUD-a Lipa. Zaključak je da se suradnja dalje nastavlja zajedničkim nastupima u Hrvatskoj i Slovačkoj.