U srijedu 29.lipnja 2011. godine članovi Udruge žena Mlinarice iz Kraljeve Velike u suradnji sa Udrugom žena Subočanka iz Nove Subcke i članovima tamburaške skupine KUD-a Lipa iz Lipovljana izveli su u Kutini scenski prikaz čijanja perja. Ovo je izvedeno u organizaciji Turističke zajednice iz Kutine u sklopu manifestacije Petrovo, slavlje kutinsko.

Projekat Čijanja perja osmislile su članice Udruge žena Mlinarice iz Piljenica. Prvi puta su se publici predstavili početkom veljače 2011. godine. Projekat su započele sa Članovima tamburaške skupine KUD-a Lipa i Udrugom žena Subočanka iz Nove Subocke.

Prikaz zaboravljenog običaja čijanja perja nastavljati će se i dalje uz prikupljanje pjesama i tekstova koji su izvođeni prigodom čijala u Lipovljanima i okolnim selima.