Redovne probe KUD-a LIPA održavaju se srijedom. Proba mlađe skupine počinje u 18,30 sati, dok probe starije i tamburaške skupine počinju u 19,30 sati.

Probe se održavaju pod budnim okom profesionalnih voditelja, koreografa i profesora glazbe.

U srijedu osme veljače 2012. godine, probi starije skupine nazočilo je 22 člana, dok je tamburaškoj skupini nazočilo deset članova.

Članovi KUD-a LIPA ponavljaju sve postavljene koreografije. Prilikom održavanja redovnih proba lipaši ponavljaju sve postavljene koreografije uz usvajanje novih koraka.

Lipa će uz Lipovljansko kolo, plesove Zagorja, Moslavine, Biologore, Slavonije, slovačkih plesova biti bogatija za još jednu koreografiju; uskoro će svjetlo dana ugledati Pjesme i plesovi Međimurja.