Nastup KUD-a Lipa Lipovljani na godišnjoj izbornoj skupštini Udruge žena Mlinarice iz Piljenica održanoj 2011. godine

U subotu 12. veljače 2011. godine u 18 sati članice Udruge žena Mlinarice održale su Izbornu godišnju skupštinu na kojoj je Olivera Letvenčuk ponovo imenovana za predsjednicu Mlinarica.

Pored ostalih uzvanika Skupštini je nazočio načelnik Općine Lipovljani gospodin Mario Ribar koji je pohvalio rad i trud Mlinarica.

Kulturno umjetničko društvo Lipa i Mlinarice tijekom četiri godine ostvarili su prekrasnu suradnju. Rado se odazivamo na nastupe u Piljenicama. Članovi starije i tamburaške skupine završetak Skupštine popratili su Pjesmama i plesovima brodskog posavlja pod nazivom Savo vodo.

Nakon toga slijedio je zaboravljeni običaj čijanja perja koji su zajedno organizirali članovi Mlinarica i KUD-a Lipa Lipovljani. U goste vrijednim Mlinaricama došle su članice Udruge žena iz Nove i Stare Subocke te Kraljeve Velike. U prošlosti je bio običaj da svako čijalo prati pjesma i ples, a nakon završetka čijanja organiziraju se popularne dodračke ili aldomaš.

Čijalo u Piljenicama tijekom cijele večeri pratili su neumorni tamburaši Kulturno umjetničkog društva Lipa Lipovljani.

Prekrasno druženje trajalo je do kasno u noć.