Informacije o djelatnostima i funkcioniranju
Kulturno umjetničkog društva Lipa Lipovljani

KUD LIpa Lipovljani - tekst utisnut u drvetu
KUD Lipa logotip

Kulturno umjetničko društvo “Lipa” Lipovljani

Kulturno umjetničko društvo “Lipa” Lipovljani sada broji 90 aktivnih članova. Djeluje u tri skupine: mlađa, starija i tamburaška skupina.

Mlađa skupina okuplja djecu predškolske dobi i nižih razreda osnovne škole. Starija skupina okuplja učenike viših razreda osnovne i srednje škole, te zaposlene osobe, domaćice i umirovljenike. Rade pod stručnim vodstvom koreografa Tihomira Krmeka, koji vodi mlađu i stariju plesnu skupinu.

Tamburaška skupina, osnovana je prije nekoliko godinea, a okuplja dvanaest tamburaša raznog dobnog uzrasta. Tamburaška skupina radi pod vodstvom profesora Franje Rodića.

Starija skupina izvodi plesove Moslavine, Zagorja i Slavonije, a u pripremi su splitski i plesovi Međimurja. Osim hrvatski, njeguju slovački folklor. Od hrvatskog folklora najčešće plešu pjesme i plesove brodskog Posavlja pod nazivom: ”Savo vodo”. Koreografiju je postavio umjetnički koreograf Tihomir Krmek, uz pratnju tamburaškog sastava KUD-a ”Lipa”, Lipovljani kojeg uvježbava voditelj, profesor Franjo Rodić.

U Hrvatskoj je ostvareno niz prekrasnih nastupa od Iloka, Osijeka, Slavonskog Broda, Osekova, Popovače, Siska, Martinske Vesi, Gornje Bistre, Jalžabeta, Đurđica, Zagreba… sve do otoka Pašmana. Tijekom godine u Lipovljanima se ugosti najmanje 10 kulturno umjetničkih društava iz raznih krajeva Hrvatske.

Skupine djelovanja KUD-a

Mlađa skupina

Mlađa skupina okuplja djecu predškolske dobi i nižih razreda osnovne škole

Tamburaška skupina

Starija skupina

"Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Donec sollicitudin molestie malesuada. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Donec sollicitudin molestie malesuada."

Jessica & Ron – Couple: Age 34 & 38

"Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Sed porttitor lectus nibh. Praesent sapien massa, convallis a pellentesque nec"

Brad: Age 27

"Nulla porttitor accumsan tincidunt. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Proin eget tortor risus. Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat"

Jane – Mother: Age 36

Ask a question or book an appointment below.

Trg hrvatskih branitelja 3, 44322 Lipovljani, Hrvatska

info@divitherapy.com