10. Susreti folklora u Novskoj – 15. listopad 2011. godine

Kulturno umjetničko društvo Šubić iz Novske povodom Lukova, Dana grada Novske, 15.listopada 2011. organiziralo je X susrete folklora u Novskoj.

Između ostalih sudionika, pozvano je i Kulturno umjetničko društvo Lipa iz Lipovljana. Listajući arhivu KUD-a Lipa došli smo do podatka da su se Pjevačko društvo “Šubić” Novska i KUD Lipa bratimili 1937. godine. Članovi KUD-a Lipa rado su se odazvali pozivu KUD-a Šubić.

Program je započeo u 17 sati mimohodom svih sudionika, u 18 sati počeo je nastup svih društava.

Lipaši su se novljanskoj publici predstavili pjesmama, plesovima i običajima lipovljanskog kraja u prekrasnim lipovljanskim nošnjama u znaku perunike. Izvorni ples i pjesme je prikupio i na scenu postavio stručni voditelj i koreograf Tihomir Krmek. Velik doprinos dobro izvedenoj pjesmi i plesu moramo zahvaliti neumornim tamburašima KUD-a Lipa te voditelju profesoru Franji Rodiću.