Mješovito pjevačko društvo Lira, KUD Lipa, KUD Bokolje te članovi Matice slovačke Lipovljani nazočili su svetoj misi u Jandrofu. Članovi Mješovitog pjevačkog zbora Lira pratili su svetu misu uz dirigenta Franju Rodića. Nakon završene svete mise članovi KUD-a Bokolje otpjevali su Gospe ribara, težaka. Za sve sudionike pripremljena je agapa.

Cilj Mješovitog pjevačkog zbora Lira i tamburaša KUD-a Lipa bila je Djevinska Nova Ves. Tamo je organiziran 18. festival slovačke narodne pjesme. Festival je počeo u 15 sati. Zbor Lira i tamburaši KUD-a Lipa prekrasno su izveli slovačke pjesme. Voditelj MPZ Lira i tamburaša KUD-a Lipa je profesor glazbe Franjo Rodić.

Zahvaljujući Matici slovačkoj Lipovljani, oba društva su u Slovačkoj prekrasno predstavili općinu Lipovljane i dragu nam domovinu Hrvatsku. KUD Bokolje je dostojno predstavio otok Pašman.

Na kraju druženja dogovorena je daljnja suradnja i nastupi. U Hrvatsku smo se vratili puni lijepih utisaka.