Božić je. Svi bi rado bili u svojim kućama ili sa obitelji sudjelovali Svetoj Misi.

Lipaši se ponovo okupljaju u svojoj prostoriji ozarenih lica. Svi su sretni; međusobne čestitke, opet smo zajedno, velika smo obitelj. Svi smo u nošnjama; ističu se lipovljanske nošnje i pokoja slavonska. Iako je hladno prikladno smo se obukli. Krenuli smo prema prepunoj crkvi Svetog Josipa. Tamburaška skupina i članovi KUD-a Lipa sviranjem i pjevanjem uveličali su misno slavlje.

Na kraju Mise velečasni Dario Šimić zahvalio nam je na sudjelovanju uz želju da se vidimo na Misi na Sveta Tri kralja. Naravno, prihvatili smo. Zahvalna sam svim članovima ovoga velikoga KUD-a koji odvajaju svoje slobodno vrijeme i sudjeluju brojnim probama, nastupima i brizi oko njegovanja tradicije i čuvanja naše kulturne baštine.

Članovi KUD-a Lipa zajednički će ispratiti 2012. godinu i dočekati 2013. godinu.

Božićna misa 2012 Lipovljani 01
Božićna misa 2012 Lipovljani 03