Josipovo Dan općine i Dan župe Lipovljani svečano je obilježeno bogatim kulturno umjetničkim programom koj su pripremile sve kulturne udruge Općine Lipovljani.

Svečano poslije podne 17. ožujka 2012. godine započelo je predstavljanjem knjige “Matica slovačka Lipovljani 1966- 2011” godina. Knjigu su napisali Dragutin Pasarić i Ivan Hudec. Knjiga je obuhvatila bogatu prošlost Lipovljana, doseljavanje slovaka, suživot svih naroda u Lipovljanima te rad KUD-a Lipa i MPZ Lira.

Nakon pozdravnih i uvodnih riječi voditeljice programa Nataše Tisaj nazočne je pozdravio načelnik Općine Lipovljani gospodin Mario Ribar. U punoj dvorani započeo je kulturno umjetnički program na kojem se svaka udruga nastojala predstaviti u najboljem svjetlu. U programu su sudjelovali članovi MPZ Lira, Udruge umirovljenika, KPDU Karpati, Iskrice, Češka beseda i Matica slovačka.

Lipaši su se predstavili pjesmom Saga Krasna te slovačkim plesom Šariš polkom. Tamburaška skupina uz voditelja profesora Franju Rodića izvela je dvije pjesme. Članovi starije skupine KUD-a Lipa na kraju su izveli izvorno Lipovljansko kolo prikazavši običaj Cvjetnice uz pjesmu Ivane livadare. Nakon toga su izveli pjesmu Snježak pršti, neven vene i na kraju pjesmu posvećenu Lipovljanima. Članovi tamburaške skupine, pod budnim okom profesora glazbe Franje Rodića, pozorno su pratili vrijedne folkloraše.