Nedjelja, 14. listopada 2012. u prostorijama KUD-a Lipa živo. Štimaju se tambure, svi su svečano odjeveni u narodne nošnje. Dani su kruha. Već petu godinu za redom članovi KUD-a Lipa u suradnji sa udrugom žena Ruže organiziraju Dane kruha u župnoj crkvi Svetog Josipa u Lipovljanima.

Članovi Tamburaške skupine KUD-a Lipa pratili su misno slavlje, koje je predvodio velečasni Zrile, dok su članice KUD-a u prekrasnim nošnjama u znaku perunike, prinosile darove. Na kraju misnog slavlja Udruzi žena Ruže i KUD-u Lipa velečasni Dario Šimić javno je zahvalio. Tom prilikom izrazio je želju da bi ovakovih događanja u našoj crkvi trebalo biti više sa željom da članovi KUD-a Lipa za blagdan Božića uveličaju Svetu misu. Lipaši su sa zadovoljstvom prihvatili prijedlog.