Nastup članova KUDa Lipa Lipovljani na godišnjoj skupštini Udruge žena Mlinarice iz Piljenica

Udruga žena Mlinarice iz Piljenica u nedjelju 29. siječnja 2012. godine održala je redovnu godišnju Skupštinu.

Nakon skupštine organizirano je tradicionalno Čijalo. Običaj čijala zaboravljen je u našoj sredini, no zavaljujući vrijednim Mlinaricama mnoge starije i mlađe žene prisjetile su se lijepih zimskih dana i organiziranja čijala. Žene bi čijale perje, a muški bi u prikrajku kartali i pomno pratili o čemu čijačice pričaju. Naravno, tu su se rađale i razne simpatije. Čijalo bi završavalo aldomašom ili dodračkama (češki) uz pjesmu i ples. Domaćice su pripremile bogatu večeru uz slastice i obaveznu rakiju.

Veliku pomoć Mlinaricama u organizaciji Čijala pružili su članovi Kulturno umjetničkog društva Lipa Lipovljani koji su pripremili kratak kulturno umjetnički program. Osim Lipaša programu su nazočile članice udruge žena Subočanka iz Nove Subocke i članice Udruge žena iz Stare Subocke. Starija skupina KUD-a Lipa uz pratnju tamburaške skupine predstavila se Lipovljanskim kolom. Koreografiju je postavio stručni voditelj Tihomir Krmek. Voditelj tamburaške skupine je profesor glazbe Franjo Rodić. Sudionike Čijala do dugo u noć zabavljali su vrijedni tamburaši Kulturno umjetničkog društva LIPA.

Fotografije su snimljene za vrijeme trajanja godišnje skupštine Udruge žena Mlinarice iz Piljenica.

Fotografije snimio Franjo Capan.