U subotu 12. prosinca 2010. godine KUD Lipa, MPZ Lira, Matica slovačka Lipovljani, Češka beseda, Kulturno prosvjetno društvo Ukrajinaca Karpati i Iskrice Lipovljani nazočili su Božićnom sajmu u Sračincu. Udruge u kulturi po drugi puta su bili gosti Udruzi žena Preslica iz Sračinca.

Društva su u dvosatnom programu pokazala dio onoga što znaju. Starija skupina KUDa LIPA Lipovljani predstavila se Pjesmama i plesovima Bilogore pod nazivom Zaspo Janko, pratnja amburaška skupina, naravno članovi KUD-aa izveli su slovački ples Žala ja travičku i Stracila ja bandzeru.

Tamburaši KUDa Lipa izveli su Svatovac i Babilonske pjesme. Voditelji starije i tamburaške skupine su Tihomir Krmek i Franjo Rodić.

Članovi Mješovitog pjevačkog zbora Lira pored narodnih pjesama izveli su četiri duhovne pjesme uz pratnju tamburaške skupine KUD-a Lipa Lipovljani.

Nastup KUDa Lipa Lipovljani Na Božičnom sajmu u Sračincu 2010. godine 01
Nastup KUDa Lipa Lipovljani Na Božičnom sajmu u Sračincu 2010. godine 02