U subotu 16. travnja 2011. godine Turistička zajednica grada Kutine u suradnji sa Turističkom zajednicom općine Lipovljani povodom Dana planeta zemlja zajednički su organizirali Biciklijadu.

Završna svečanost odvijala se na gumenoj brani u Piljenicama. Iako je bilo prohladno i oblačno vrijeme, biciklisti i ostali zaljubljenici ovoga sporta uživali su u prekrasnoj prirodi.

Organizirani su brojni štandovi, gdje su domaći proizvođaći reklamirali svoje proizvode i nudili bogatu gastro ponudu. Naravno, između ostalih bio je zapažen štand Udruge žena Mlinarice iz Piljenica koje su prezentirale domaće kolače, rezance, mlince, prekrasan zlatovez te ostale ručne radove.

Sudionike Biciklijade dočekali su tamburaši Kulturno umjetničkog društva LIPA sa voditeljem profesorom Franjom Rodićem. Biciklisti i ostali gosti uživali su dvosatnom izvođenju slavonskih pjesama.

Druženje je nastavljeno tijekom cijelog poslijepodneva popračeno brojnim sportskim igrama.