Josipovo Dan župe i Dan Općine Lipovljani - najava

Josipovo, Dan župe i Dan općine Lipovljani, svake godine obilježava se bogatim kulturno umjetničkim programom. Tako će biti i ove godine. U subotu 17. ožujka 2012. godine u vijećnici Općine Lipovljani u 17,30 održati će se promocija knjige u izdanju Matice slovačke Lipovljani. Knjiga obuhvaća rad Matice slovačke Lipovljani u petnaest godina postojanja. Nakon promocije knjige u 19 sati u dvorani društvenog doma u Lipovljanima održati će se bogat kulturno umjetnički program u kojem će sudjelovati sve udruge Općine Lipovljani. Kulturno umjetničko društvo LIPA predstaviti će se Lipovljanskim kolom, slovačkim plesom - Šariš polkom i pjesmom Saga krasna. Tamburaška skupina će se predstaviti dvjema pjesmama. Nakon zajedničkog kulturno umjetničkog programa za sve sudionike biti će upriličen domjenak. U ponedjeljak 19. ožujka 2012. održati će se svečana sjednica Općinskog vijeća. Nakon svečane sjednice u neobaveznom dijelu nastupiti će tamburaška skupina KUD-a LIPA.