Dan Općine Lipovljani - Josipovo 2012.

Josipovo Dan općine i Dan župe Lipovljani svečano je obilježeno bogatim kulturno umjetničkim programom koj su pripremile sve kulturne udruge Općine Lipovljani. Svečano poslije podne 17. ožujka 2012. godine započelo je predstavljanjem knjige " Matica slovačka Lipovljani 1966- 2011"  godina. Knjigu su napisali Dragutin Pasarić i Ivan Hudec. Knjiga je obuhvatila bogatu prošlost Lipovljana, doseljavanje slovaka, suživot svih naroda u Lipovljanima te rad KUD-a LIPA i MPZ LIRA. Nakon pozdravnih i uvodnih riječi voditeljice programa Nataše Tisaj nazočne je pozdravio načelnik Općine Lipovljani gospodin Mario Ribar. U punoj dvorani započeo je kulturno umjetnički program na kojem se svaka udruga nastojala predstaviti u najboljem svjetlu. Programu su sudjelovali članovi MPZ LIRA, Udruge umirovljenika, KPDU Karpati, Iskrice, Češka beseda i Matica slovačka. Lipaši su se predstavili pjesmom Saga Krasna te slovačkim plesom  Šariš polkom. Tamburaška skupina uz voditelja profesora Franju Rodića izvela je dvije pjesme. Članovi starije skupine KUD-a LIPA na kraju su izveli izvorno Lipovljansko kolo prikazavši običaj Cvjetnice uz pjesmu Ivane livadare. Nakon toga su izveli pjesmu Snježak pršti, neven vene i na kraju pjesmu posvećenu Lipovljanima. Članovi tamburaške skupine pod budnim okom profesora glazbe Franje Rodića pozorno prate vrijedne folkloraše.