Čijalo perja u Piljenicama 2014

Članice udruge žena Mlinarice iz Piljenica u subotu 09. veljače 2014. godine u društvenom domu Piljenice u suradnji sa Kulturno umjetničkim društvom LIPA Lipovljani organizirali su IV. Čijalo perja. Čijalu perja sudjelovale su članice udruga žena iz Stare i Nove Subocke, Lipovljana, Janja Lipe, Kozarica i Ilove. U ime općinskog poglavarstva manifestaciji je sudjelovao općinski vijećnik Miroslav Horvat. Zidove piljeničkog doma krasila je izložba zidnjaka Ljubice Stublija rođene Bingula iz Lipovljana.

Članovi tamburaške i folklorne skupine KUDa LIPA publici su se predstavili dramsko scenskim prikazom čijanja perja koji je napisala Melita Lenička profesorica hrvatskog jezika. Lipaši su dokazali da pored sviranja, plesanja i pjevanja znaju dobro i glumiti. Vrijedne članice udruge žena Mlinarice sa predsjednicom Oliverom Letvenčuk za sve sudionike pripremile su tople sendviče, kolače i okrepu. O glazbi tijekom večeri brinuo se Antun Maršon uz potporu tamburaške skupine KUDa LIPA.Kao u dobra stara vremena nikada se nije znalo tko će se na čijalu pojaviti sa tamburom ili gramofonom. Iznenađenje su nam pripremili članovi tamburaškog sastava „Prijatelji tambura“. Druženje uz zvuke tamburice trajalo je dugo u noć.